Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Koniecpolu

Dobry start 300+

27 czerwca 2018

Dnia 1 czerwca 2018r. Pan Premier Mateusz Morawiecki podpisał przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. z 2018r., poz.1061).

Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Szkoła w rozumieniu przepisów rozporządzenia oznacza szkołę podstawową, dotychczasowe gimnazjum, szkołę ponadpodstawową i dotychczasową szkołę ponadgimnazjalną, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno - wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy. Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry start” można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Koniecpolu (II piętro pok.41)

Wniosek należy złożyć do 30 listopada!

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie miał maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Ośrodek Pomocy Społecznej jest przygotowany na realizację w/w programu, jak również na nabór wniosków 500+ (świadczenie wychowawcze), świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny czy specjalny zasilek opiekuńczy.

Kierownik MGOPS w Koniecpolu
Edyta Wierzbińska

Autor: Edyta Wierzbińska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:MGOPS Koniecpol
Data utworzenia:2018-06-27
Data publikacji:2018-06-27
Osoba sporządzająca dokument:Edyta Wierzbińska
Osoba wprowadzająca dokument:Artur Wieczorek
Liczba odwiedzin:1467

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-06-27 07:59:25Artur Wieczorekdodanie informacjiDobry start 300+