Dobry start 300+

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
27 czerwca 2018

Dnia 1 czerwca 2018r. Pan Premier Mateusz Morawiecki podpisał przygotowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. z 2018r., poz.1061).

Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

  • Dla kogo wsparcie?

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Szkoła w rozumieniu przepisów rozporządzenia oznacza szkołę podstawową, dotychczasowe gimnazjum, szkołę ponadpodstawową i dotychczasową szkołę ponadgimnazjalną, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno - wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy. Program nie obejmuje dzieci realizujących przygotowanie przedszkolne ani w przedszkolu, ani w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole. Nie obejmuje także studentów, uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

  • Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry start” można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Koniecpolu (II piętro pok.41)

Wniosek należy złożyć do 30 listopada!

  • Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają wyprawkę nie później niż do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będzie miał maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Ośrodek Pomocy Społecznej jest przygotowany na realizację w/w programu, jak również na nabór wniosków 500+ (świadczenie wychowawcze), świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny czy specjalny zasilek opiekuńczy.

Kierownik MGOPS w Koniecpolu
Edyta Wierzbińska

Autor: Edyta Wierzbińska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:MGOPS Koniecpol
Data utworzenia:2018-06-27
Data publikacji:2018-06-27
Osoba sporządzająca dokument:Edyta Wierzbińska
Osoba wprowadzająca dokument:Artur Wieczorek
Liczba odwiedzin:3081

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-06-27 07:59:25Artur Wieczorekdodanie informacjiDobry start 300+